fbpx
Přeskočit na obsah

Venuše [DA-05]

  Tak jako Botticelliho Venuše vystupuje z moře i tento dům se odkazuje k vodě. Připomíná štíhlou ladnou jachtu navždy zakotvenou na povrchu zemském.


   

  Dům s plochou střechou je navržen jako štíhlá protáhla loď navždy zakotvená v krajině. Jednotlivé místnosti se řadí za sebou, jako důstojníci na palubě. Provozní místnosti, garáže, dětské pokoje a velkorysý obytný prostor pokoje, jídelny a kuchyně, který míří do středu velikého pozemku, kde je jezírko s dřevěným molem.

  Nízký, prostorný dům se otevírá bohatým prosklením do zahrady a krajiny mladoboleslavska. Jeho tvar připomíná loď s kapitánským můstkem a dřevěnou palubou. V přízemí jsou všechny obytné mástnosti a ložnice kromě té hlavní. Ta je umístěna „stranou“ na střeše s vlastním zázemím i terasou.

  Jediná místnost v patře, jak na kapitánském můstku je hlavní ložnice s nezbytným příslušenstvím šatny a koupelny. Patro je navrženo jako nízkoenergetická dřevostavba.


  Návrh bohatého prosklení čelního obytného prostoru otevírá nitro domu zahradě. Naopak střídmější okna dětských pokojů navozují intimnější a uzavřenější atmosféru.